Výročí 150 let GJŠ

Na tomto místě najdete přehled akcí spojených s oslavami 150 let od založení gymnázia Jakuba Škody, kterých se zúčastní Pěvecký sbor GJŠ

 • SRAZ BÝVALÝCH ČLENŮ SBORU

Na vědomost se dává, že PS GJŠ hledá všechny své bývalé členy, ať už ty, co dochodili až do maturity nebo ve sboru pobyli kratší čas. Nabízíme možnost oprášit sborové vzpomínky a vrátit se do zpěváckých let při nácviku několika skladeb, které by zazněly společně s celým PS GJŠ na slavnostním večeru v Městském domě 17.řína. Na tomto koncertě kromě sboru vystoupí také operní pěvkyně a bývalá pedagožka GJŠ Jana Šelle a také Leona Machálková.

Jak se můžete stát součástí tohoto projektu?

 1. zapiště si do diáře 17. října
 2. zapiště si také že zkoušení, takové jakoby minisoustředění, proběhne první nebo druhý víkend v září, nejspíš na GJŠ, večer by pak mohlo následovat společné posezení a klábosení v některé z přerovských restaurací
 3. kontaktujte sbormistryni Věru Frgálovou na frgalova@gjs.cz, do předmětu napište SRAZ SBORU a uveďte, do které hlasové skupiny byste byli rádi zařazeni (Soprán 1, soprán 2, alt, tenor/kontraalt, baryton)
 4. repertoár: Scarborough fair – anglická lidová, Sansa kroma – africká, česká?
 5. (dodám brzy!) stáhněte si a vytiskněte noty skladeb na TOMTO odkazu, stáhněte si nahrávky partů na TOMTO odkazu a zkuste se tím prokousat a aspoň trochu se seznámit se svým partem. Na koncertě můžete zpívat z not, ale vždy je lepší umět to zpaměti.
 6. dostavte se na „soustředění“a na koncert 🙂
 7. sborové oblečení: společenské, černá, bílá, barevné doplňky (šátek, kravata, pásek, kytka, fantazii se meze nekladou, ale prosím o zachování slavnostního rázu)
 • 11. června koncert na hradbách, Přerov
 • 17. října – Slavnostní večer v Městském domě
 • (18. října zpívání při slavnostní mši v kostele sv. Vavřince – v jednání)